26.07.2016

VICTORIA


reż. Sebastian Schipper,
Niemcy, 2015

Niemieckie Nagrody Filmowe 2015– Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepsze zdjęcia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – Srebrny Niedźwiedź za najlepsze osiągnięcie artystyczne w kategorii zdjęcia

Rewelacja tegorocznego Festiwalu w Berlinie. Laureat 8 nagórd niemieckich Oscarów. „Victorię” ogląda się w ciszy i skupieniu. Już od pierwszej, hipnotyzującej sceny wiadomo, że tego filmu nie da się zbagatelizować. To thriller, którego akcja rozgrywa się nocą we współczesnym Berlinie. Reżyser pokazuje wszystkie zdarzenia bez cięć montażowych, film składa się z jednego długiego ujęcia. Schipper nakręcił całość o 5 nad ranem w jednej z berlińskich dzielnic.

Victoria, młoda kobieta z Madrytu, po wyjściu z klubu spotyka czterech chłopaków. To prawdziwi berlińczycy, którzy obiecują, że odkryją przed nią alternatywny świat stolicy Niemiec, inny niż ten znany z miejskich przewodników. Zauroczona dziewczyna nie ma nic do stracenia. Sielankę burzy prośba o zwrot niebezpiecznej przysługi, którą chłopcy są winni prominentnemu i tajemniczemu gangsterowi. Tej nocy zostanie szefową nowopoznanych kumpli.


 • Czas trwania
  148 min
 • Język
  filmu

  angielski, niemiecki
 • Napisy
  polskie